Nikdo není tak chudý, aby nemohl darovat usměv

Květen 2007

Úvod ke colorizacím

29. května 2007 v 21:21 Colorizace obrázky
Tak a tady máte obrázky na colorizování, určitě znáte už takoví ty okoukaný co jsou na skoro na všech stránkách tak mám tady novinku všechny tyhle obrázky v rubrice colorizování jsou z mojí výroby tak bych vás chtěla poprosit pokud si to chcete dát na svůj blog tak jedině se zdrojem a nebo pokud je tam chcete dávat bez zdroje tak je tam radši vůbec nedávejte. Klidně si je zcolorizujte ale nevydávejte je na svým blogu jako že to je vaše výroba, v rubrice →obrázky a animace→ moje colorizace vám ukážu pár nacolorizovaných obrázků aby jste měli takovou menší představu tak to by bylo asi vše ještě na konec připomenu kopírujte pouze se zdrojem!!!!!

Historie piercingu

28. května 2007 v 22:23 Piercing
Pod pojmem Body-piercing je zahrnována činnost, kdy dochází k zavádění předmětu, vetšinou šperku, z různých materiálu do tkání, tedy dochází k narušování integrity kuže. Slovo pierce znamená propichovat, propichování.

Body piercing obecně má dlouhou historii. V podstatě lze nazírat na tento proces dvojím způsobem. V prvé rade jsou tyto praktiky známy již od počátku existence lidstva a mnohdy mely význam rituální a náboženský, byly provádeny zejména cetnými primitivními komunitami a kmeny. Dalším hlediskem je pak novodobá historie piercingu jako jevu, jež se stal populárním a začal se masověji šírřt počátkem cca poloviny 7O.let až doposud.


Zatímco dříve, v počátku, byl body piercing spíše undergroundovou záležitostí, nyní je již prakticky všeobecné přijímán, lidé jej berou jako bežnou věc. Tzn., že na základě etnografického původu zpočátku, přes vývoj ve 2O. století stává normálním jevem.

Pohnutky, pro které si nechávají lidé dělat piercing, jsou samozřejmě ruzné. U někoho je to prostá touha stylizovat se, z hlediska estetického-vzhledu apod., u dalších je to příjemný pocit smyslového zážitku či vyvolávání příjemných pocitů, nezřídka to bývá závazek či poměr k určitému kolektivu či skupině lidí, jindy je to revolta vůčí stávajícím poměrům, vyjádření extrémního individualismu aj.

Zpočátku byl body piercing považován za bizarní a stal se součástí izolovaných sexuálních experimentu. Taktéž hrál významnou roli jako aspekt sadomasochistické komunity. V období hippies se začaly objevovat první piercingy ušních lalůčků - i u mužu- jež se nadlouho staly jedinými. Ovšem myšlenky bodypiercingu jako možného alternativního stylu postupne pronikaly do povedomí západního sveta. Prvním výbuchem byla punková vlna - punk vtrhl do verejného života v roce l975 a svými všudyprítomnými zavíracími špendlíky a poprvé predvedl piercing verejnosti.
V roce l978 si Jim WARD a Doug MALLOY, jež jsou v USA považováni za otce moderního piercingu, otevreli v Hollywoodu v Los Angeles první profesionální piercingové studio "The GAUNTLET" (Hozená rukavice). Tuto cinnost sice oba provádeli již predtím delší dobu u prátel a clenu homosexuální komunity, ovšem nyní se predmet jejich zájmu dostal k širší verejnosti a presáhl prostredí S/M komunit, punkeru apod.

V téže dobe byla situace v Evrope, a to zejména ve Velké Británii daleko komplikovanejší. Zde vykonával tuto cinnost v odlišných podmínkách pouze Alan Oversby, prezdívaný Mr. Sebastian. V té dobe bylo stanovisko anglické justice k body piercingu negativní a zamítavé. I tento muž však dokázal rozšírit body piercing na mnohem širší okruh lidí. V listopadu l983 vznikl v Londýne klub "SKIN TWO" kde se sešli jak lidé se sexuálními úchylkami, tak mládež podléhající módním vlivum a hvezdy pop-kultury, objevovali všichni kouzlo fetišistické módy. Punk a smery z neho vznikající, jako napr. novoromantici a gotici to míšení umožnovaly a piercing opet upoutal pozornost širšího spektra lidí.

V ranných 8O.letech se stal body piercing soucástí image rady uznávaných hudebníku (Human League). V druhé polovine 8O. let prijala body piercing jako jednu z forem zdobení lidského tela témer celá klubová kultura.

Zacátkem 9O.let vyšla zajímavá a duležitá kniha " MODERN PRIMITIVES", kdy tento termín zacal používat Fakir Musafar, jež se v posledních 3O letech zabýval ruznými metodami zdobení lidského tela a je považován za dalšího z otcu piercingu v USA.

V této dobe objevili módní návrhári a showbyznys podruhé underground. Madonna, Naomi Campbell aj. se pyšnili piercingem.

V této dobe probíhal ve Velké Británii tzv. Spanneruv proces, kdy podstatou bylo odsouzení 2 obvinených na základe videokazet natocených skupinou dospelých homosexuálu užívajících S/M praktiky, kdy soucástí údajne byl i body piercing. Na jedné strane se body piercing stával významnou soucástí života mladé generace, na druhé strane pokracovala v Británii státní moc v restriktivním prístupu k lidskému telu.

Výsledek soudního rozhodnutí jasne stanovil hranici mezi bodypiercingem jako ozdobou a jeho sexuální a S/M pomuckou. V roce l998 po predcházející diskusi a právnických sporech byly všechny rozsudky zrušeny.

Nyní na konci tisíciletí roste i zájem médií o piercing. Zdá se tedy, že tzv. moderní západní civilizace zacala konecne akceptovat body piercing, jako jednu z nejstarších forem zdobení lidského tela.

Ohodnocení mého blogu od Andýska

26. května 2007 v 10:27 | Verča |  Ohodnocéní mého blogu
Mocinky děkuji Andy za ohodnocení mého blogísku.

Překvapení od Andy za spřátelení

24. května 2007 v 16:52 | Verča |  Od vás pro mě

Tady je další překvapení od Andy za spřátelení a já jí mocinky děkuji.

Klikni↓
Obrázek↓Felicity Huffman - Lynette Scavo

24. května 2007 v 16:50 | Verča |  Zoufalé Manželky


V seriálu "Zoufalé manželky" hraje:

Lynette Scavo byla velmi úspěšnou manažerkou, ale po tom co se před 6 lety vdala, tak z práce odešla a plně se věnuje své roli matky. Její manžel Tom, nebývá moc často doma, takže starost o jejich 4 hyperaktivní děti, je zcela na ní. Tekže není divu, že někdy na konci dne je na pokraji zhroucení.

V českém znění: Ivana Milbachová

Felicity Huffman

Místo narození: Bedford, New York, USA
Datum narození: : 9. Dezember 1962

Filmy:
"Christmas with the Kranks" ( 2004)
"Raising Helen" (2004)
"Magnolia" (1999)
"The Spanish Prisoner" (1997)
"Hackers" (1995),
"Things Change" (1988)

TV - seriály:
"Out of Order" (2003)

TV-hostování:
"Frasier" (2003)
"Chicago Hope" (1997)
"The XFiles" (1993)
"Law and Order" (1992)

Felicity má 6 starších sester a jednoho mladšího bratra. Své dětství prožila ve Wood Creeku v Coloradu. Po skončení Univerzity v New Yorku odjela do Londýna kde studovala herectví na Královské akademii dramatického umění. V roce 1997 se vdala za Williama H. Macho a o tři roky později se jim narodila jejich první dcera Sophia Grace a v roce 2002 jejich druhá dcera Georgia Grace.


Wallpapers:New Desing

23. května 2007 v 16:47 | Verča |  Vzkazy
Ahojky lidičky, udělala jsem New Desing i s novýma vychytávkama a super rozcestníkama a je toho mnohem mnohem víc. Začíná léto a tak jsem svůj Desing zahalila do teplých barviček a taky do léta, díky rozcestníkům se na mém blogu lepší vyznáte a bude tak pro vás přehlednější´, je tu další jedna vychytávka a to že mi můžete napsat. Ptáte se kam? No v menu, hned první je tam zpráva autorovi, tak že nezáhálejte a písněte co se vám tu líbí a co ne a nebo co by jsem měla přidat a jestli se vám líbí můj New Desing. Budu moc ráda když mi písnete. Od ted už sem budu přidávat články a pokud jste zvědaví jak vypadám tak mezi články přidám i mé New fotešky z modelingu, tak že chodte sem co nejčastéji, budu moc ráda a pokud se chcete spřátelit, tak mocinky ráda se spřátelím jen stačí napsat do komentářů. Ahojík a doufám že se vám můj New Desing libí papaa.

Podkategorie - Co se jinam nevešlo

22. května 2007 v 22:03 | Verča |  →Co se jinam nevešlo←
Rozcestníček


Podkategorie - Moda

10. května 2007 v 16:07 | Verča |  →Moda + Piercing←
Rozcetníček

Podkategorie - Animace a Obrázky

8. května 2007 v 11:13 | Verča |  →Animace a Obrázky←
Rozcetníček


Podkategorie - Diplomky

6. května 2007 v 20:19 | Verča |  →Diplomky←
Rozcetníček

Podkategorie - Super sms

5. května 2007 v 12:44 | Verča |  →Super sms←
Rozcestníček


Podkategorie - Soutěže

3. května 2007 v 21:45 | Verča |  →Soutěže←
Rozcestníček